Konkurs Piosenki Noworocznej

Data publikacji: 28 stycznia 2013

Uczniowie 11 szkół ponadgimnazjalnych z Tarnowskich Gór i Radzionkowa wzięli udział w Konkursie Piosenki Noworocznej, który 25 stycznia odbył się w Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej w Tarnowskich Górach. Konkurs zorganizowano w ramach prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży.

Pierwsze miejsce wśród 48 uczniów startujących w konkursie zajęły Marta Piątkowska i Juliana Aleksy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach z piosenką „Kiedy nam do siebie bliżej”, drugie miejsce przypadło Mateuszowi Ormińskiemu i Łukaszowi Filipowi z Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach, trzecie miejsce zajęli Michał Huras, Borys Labus, Rafał Gajowski, Sebastian Stroba i Jakub Gąsior z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących piosenką „Son of the Blue Sky”. Wyróżnienie otrzymali Sandra Połomska, Monika Kalinowska, Dorota Nokielska, Łukasz Szczesiak, Daniel Ogłodek i Przemysław Tymiński z Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej za wykonanie piosenki „Znak Pokoju”. Każdy uczestnik otrzymał dyplom wraz z upominkiem, a wygrani mogli cieszyć się słodkimi nagrodami, które ufundowało Starostwo Powiatowe.
Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach we współpracy ze szkołami: Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej, Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Wieloprofilowym Zespołem Szkół. Występy oceniało jury w składzie: Jacek Pieczyk dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach, Małgorzata Zachnik – nauczyciel w Powiatowym Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach, Urszula Onuchowska – prowadząca Powiatową Reprezentację Młodzieży – inspektor w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego oraz Joanna Warczok – inspektor w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego.