Karnawałowe hity projektantek mody

Data publikacji: 30 stycznia 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Urokliwe wnętrza Pałacu Kawalera w Świerklańcu stanowiły doskonałą oprawę karnawałowej kolekcji młodych projektantek technikum projektowania ubioru w Zespole Szkół Artystyczno – Projektowych. Wielkie, w stylu rewiowym, schody, muzyka, nastrojowe oświetlenie, świąteczna dekoracja i piękne kobiece stroje, prezentowane z prawdziwym już profesjonalizmem przez uśmiechnięte, szczęśliwe wirujące w tańcu modelki. Trwający właśnie karnawał to najlepszy czas, aby pokazać , jak młodzi adepci sztuki projektowania ubioru potrafią zrealizować marzenie o pięknym niepowtarzalnym stroju.

Urokliwe wnętrza Pałacu Kawalera w Świerklańcu stanowiły doskonałą oprawę karnawałowej kolekcji młodych projektantek technikum projektowania ubioru w Zespole Szkół Artystyczno – Projektowych. Wielkie, w stylu rewiowym, schody, muzyka, nastrojowe oświetlenie, świąteczna dekoracja i piękne kobiece stroje, prezentowane z prawdziwym już profesjonalizmem przez uśmiechnięte, szczęśliwe wirujące w tańcu modelki. Trwający właśnie karnawał to najlepszy czas, aby pokazać , jak młodzi adepci sztuki projektowania ubioru potrafią zrealizować marzenie o pięknym niepowtarzalnym stroju. Zaprezentowały więc tarnogórskie projektantki kreacje, w których w czasie karnawałowej zabawy można naprawdę czuć się pięknie i wyglądać olśniewająco. Uczennice Zespołu Szkół Artystyczno – Projektowych przedstawiły swoją kolekcję wieczorowych sukienek 26 lutego 2013 roku na balu charytatywnym organizowanym przez Barbarę Dziuk – radną Sejmiku Województwa Śląskiego i Pałac Kawalera w Świerklańcu. A ponieważ światowe trendy mody dają przyzwolenie na klasyczne i bardziej odważne stroje, makijaże i fryzury, różnorodność kolorystyki i faktury tkanin to młode projektantki z technikum projektowania odzieży prezentowały swoje stroje z prawdziwie paryskim rozmachem. Było więc wszystko co może dodać uroku: kolorystyka od szarości, srebra i ecru do głębokiej, dodającej blasku i magii, czerni uzupełnianej czerwonymi akcentami, a także ciekawe brokatowe tkaniny obok tych nowoczesnych metalicznych. Jednym słowem- wdzięk, szyk i urok karnawałowego wieczoru w wielkim stylu. Projekty zaprezentowane przez uczennice Zespołu Szkół Artystyczno- Projektowych jak zawsze podkreślają doskonałe wyczucie światowych trendów mody i profesjonalizm młodych projektantów. Nauczycielami sprawującymi opiekę nad uczennicami, projektantkami i modelkami, były nauczycielki przedmiotów zawodowych: Dorota Rurainska, Dolores Wilk – Pederska i Barbara Oleksy.
Dyrektor Zespołu Szkół Artystyczno – Projektowych – Paweł Zaręba, przekazał także na przeprowadzoną w czasie balu aukcję charytatywną na rzecz Fundacji Zapobiegania i Zwalczania Nowotworów – dla dwuletniego Łukaszka, prace uczniów Liceum Plastycznego- kilka rzeźb i obrazów. Na balu zaprezentowała swoją mini kolekcję także była absolwentka dawnej Odzieżówki Ewa Matulewicz, która obecnie prowadzi własny salon kreowania ubiorów. I co ciekawe te prace także prezentowały modelki – obecne uczennice ZSA-P. Warto przypomnieć , że obchodzący w roku ubiegłym jubileusz 85- lecia istnienia Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych to jedna z najstarszych szkół rzemiosła artystycznego w regionie. Szkoła kształci techników projektowania odzieży, techników cyfrowych procesów graficznych i plastyków w specjalnościach fotografia oraz projektowanie i dekorowanie wnętrz, a więc uczy zawodów poszukiwanych na rynku pracy.

Stanisława Szymczyk

Call Now ButtonZadzwoń teraz