Poplenerowa wystawa w powiecie Erlangen – Höchstadt

Data publikacji: 31 stycznia 2013

29 stycznia w budynku Starostwa Powiatowego w Erlangen – Höchstadt została otwarta wystawa prezentująca prace pochodzące z Międzynarodowego Pleneru Artystycznego, który odbył się w maju ubiegłego roku w powiecie Erlangen – Höchstadt. Wzięli w nim udział zarówno artyści z powiatu tarnogórskiego: Leon Kozok, Piotr Gregulski, Zdzisław Szpak, Ireneusz Szymik, Mirosław Ogiński jak i artyści niemieccy: Gerti Koch, Maria Stawik – Höhlriegel, Katharina Ort, Ute Kühn – Andrzejewski, Hans Fister, Wolfgang Knobl, Jens Kühn – Andrzejewski, Helmut Höhlriegel, Eberhard Scholten, Joachim Schymura i Peter Bier. Organizatorem pleneru było Stowarzyszenie Przyjaciół Erlangen – Höchstadt – Tarnowskie Góry przy współpracy z powiatem Erlangen – Höchstadt.
Oficjalną delegację powiatu tarnogórskiego na styczniowym wernisażu stanowili: sekretarz powiatu – Aleksandra Król – Skowron, naczelnik Wydziału Strategii, Kultury, Promocji i Sportu – Justyna Szmidt – Łakomy oraz pracownicy tego wydziału: Michał Kampa i Mirosław Ogiński. Wystawę otworzył uroczyście starosta powiatu Erlangen – Höchstadt.- Eberhard Irlinger. Ekspozycję oglądać można w budynku Starostwa Powiatowego w Erlangen – Höchstadt do końca lutego br.