Koncert Szymona Bryzka

Data publikacji: 11 lutego 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

13 lutego o godz. 18.00 w „Galerii Kałamarz” (Tarnowskie Góry ul. Górnicza 7) otwarta zostanie wystawa malarstwa i grafiki Stowarzyszenia Artystów Śląskich „StAŚ”. Wystawę uświetni koncert piosenek rosyjskich w wykonaniu Szymona Bryzka. Jak mówi sam autor: „Zainteresowanie kulturą rosyjską rozpoczęło się u mnie wraz z przesłuchaniem starych nagrań Władymira Wysockiego. Mimo zerowej znajomości języka rosyjskiego, jego specyficzny głos i specyficzne pieśni wywarły na mnie takie wrażenie że rozpocząłem naukę języka rosyjskiego by głębiej zrozumieć jego fenomen i twórczość.

13 lutego o godz. 18.00 w „Galerii Kałamarz” (Tarnowskie Góry ul. Górnicza 7) otwarta zostanie wystawa malarstwa i grafiki Stowarzyszenia Artystów Śląskich „StAŚ”. Wystawę uświetni koncert piosenek rosyjskich w wykonaniu Szymona Bryzka. Jak mówi sam autor: „Zainteresowanie kulturą rosyjską rozpoczęło się u mnie wraz z przesłuchaniem starych nagrań Władymira Wysockiego. Mimo zerowej znajomości języka rosyjskiego, jego specyficzny głos i specyficzne pieśni wywarły na mnie takie wrażenie że rozpocząłem naukę języka rosyjskiego by głębiej zrozumieć jego fenomen i twórczość. Przez następne lata poznawałem rosyjską kulturę- pieśni, wiersze, filmy. Totalne zafascynowanie „rosyjską duszą”, prostym i surowym życiem i specyfiką trudnego rosyjskiego charakteru przerodziło się w chęć propagowania i zapoznawania ludzi z pięknem jakie ma w sobie wschód Europy”.
Organizatorem wystawy i koncertu jest Wydział Strategii, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach oraz Restauracja „Kałamarz”.

Call Now ButtonZadzwoń teraz