Nowa dyspozytura i spotkanie z profesorem Buzkiem

Data publikacji: 11 lutego 2013

Tarnogórskie PKP Cargo S.A. od piątku posiada nowoczesną dyspozyturę, która powstała w całkowicie wyremontowanych pomieszczeniach budynku na terenie dawnej lokomotywowni. W nowej dyspozyturze znajduje się piętnaście wydzielonych dźwiękochłonnych kabin ze sprzętem komputerowym do planowania i nadzorowania ruchu pociągów na terenie Polski i Czech. Pracę dyspozytorów wspomaga system elektronicznej księgi logistyki, dzięki któremu istnieje możliwość śledzenia pracy lokomotyw i drużyn trakcyjnych. W uroczystym otwarciu uczestniczył m.in. prof. Jerzy Buzek, który specjalnie na tę okazję zawitał do naszego powiatu. Wieczorem w Pałacu Kawalera w Świerklańcu profesor Buzek spotkał się między innymi ze starostą Lucyną Ekkert, członkami Zarządu Powiatu: Marianem Szukalskim i Andrzejem Elwartem, sekretarz powiatu – Aleksandrą Król – Skowron oraz z wójtem Świerklańca Kazimierzem Flakusem i posłem Tomaszem Głogowskim.