Wójt Roku 2012 pochodzi z Ożarowic!

Data publikacji: 11 lutego 2013

Jego gmina jest najmniejsza i najbiedniejsza ze wszystkich nominowanych. Jednak to on dostał najwięcej głosów SMS-owych. Wójtem roku 2012 został Grzegorz Czapla z gminy Ożarowice w województwie śląskim. Konkurs organizowany jest przez Program 1 Telewizji Polskiej.

Laureat sprawuje swoją funkcję od 14 lat. Chwali się, że ma niesłabnące poparcie wśród mieszkańców gminy. Były raz nawet wybory, kiedy był jedynym kandydatem na wójta, a poparcie dla jego osoby tłumaczy ciężką pracą na rzecz lokalnej społeczności.

Grzegorz Czapla dodaje, że w czasie jego urzędowania budżet gminy wzrósł z niecałych siedmiu do prawie 70 mln zł. W ciągu ostatnich kilku lat poziom inwestycji w gminie to 20 tys. zł na jednego mieszkańca, z czego 14 tys. pochodziło z różnych funduszy, nie tylko europejskich.

Tytuł ekowójta odebrał Przemysław Majchrzak z gminy Wągrowiec w woj. wielkopolskim. Laureat powiedział, że stara się, aby wszystkim przedsięwzięciom w gminie towarzyszyła ekologia. Począwszy od budowy boisk, przez termomodernizację obiektów użyteczności publicznej, po zimowe dokarmianie ptaków.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego gospodarza, który w minionym roku mógł pochwalić się największymi osiągnięciami. Spośród wszystkich kandydatów zgłoszonych do konkursu kapituła wybiera 10 finalistów. Laureatem plebiscytu zostaje ten z finalistów, który uzyska najwięcej głosów widzów.

Finałowa gala konkursu odbyła się w sobotę w Warszawie. Relację z uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród można będzie obejrzeć 15 lutego o godz. 12.35 w TVP 1.

Informacja pochodzi ze strony tvp.info
Zdjęcie: TVP