Przez Polskę traktorem

Data publikacji: 15 lutego 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Pomysł Marka Minkusa jest niczym ze słynnego filmu Davida Lyncha „Prosta historia”, w którym główny bohater Straight jedzie przez całe Stany Zjednoczone traktorem do chorego brata. by się z nim pogodzić. Natomiast Marek Minkus z Kamieńca w gminie Zbrosławice wybiera się traktorem w podróż dookoła Polski. Podczas swojej podróży pokona około 2700 km.

Pomysł Marka Minkusa jest niczym ze słynnego filmu Davida Lyncha „Prosta historia”, w którym główny bohater Straight jedzie przez całe Stany Zjednoczone traktorem do chorego brata. by się z nim pogodzić. Natomiast Marek Minkus z Kamieńca w gminie Zbrosławice wybiera się traktorem w podróż dookoła Polski. Podczas swojej podróży pokona około 2700 km. Jego trasa wiedzie po obrzeżach Polski, przez następujące miejscowości: Jelenia Góra w Sudetach, Stargard Szczeciński, Choczewo na Pomorzu, Pnieniężno w regionie warmińsko-mazurskim, Bielsk Podlaski na Podlasiu, Lubaczów w województwie podkarpackim, Wadowice w Małopolsce. W tej ostatniej miejscowości Marek Minkus powinien pojawić się 2 marca. Z Wadowic do Kamieńca będzie miał już 105 km.

„Od dłuższego czasu chodzi za mną pewien pomysł-projekt. Może to trochę szalone, ale chciałbym zorganizować rajd dookoła Polski. Nie zwykły rajd, ale przejazd ciągnikiem rolniczym (John Deere) wokół Polski (umownie)” napisał na swoim profilu FB, Marek Minkus. Mieszkańcowi Kamieńca nie zależy na wpisie do księgi rekordów. „Chciałbym zrobić to dla czystej satysfakcji” – dodaje Minkus.

Marek Minkus prosi o kibicowanie mu w jego wyprawie. Zaprasza też 23 lutego o godz. 9 do gospodarstwa rolnego przy ul. Tarnogóskiej 29 w Kamieńcu skąd wyruszy w swoją podróż dookoła Polski. Będzie okazja by życzyć mu powodzenia.

Opracowanie na podstawie materiału Krzysztofa Szendzielorza portal „Nasze Miasto”

Call Now ButtonZadzwoń teraz