Infokiosk w policyjnej komendzie

Data publikacji: 18 lutego 2013

Osoby odwiedzające tarnogórską komendę mogą skorzystać z tzw. infokiosku, który znajduje się w poczekalni komendy. Urządzenie pełni funkcję informacyjną. Każdy petent oczekujący w poczekalni może przeglądać strony policyjne, urzędów oraz sprawdzić rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Można zapoznać się z bieżącymi wydarzeniami z terenu działania tarnogórskiej komendy oraz listą osób zaginionych i poszukiwanych.

Bezpośrednim celem projektu infokiosków w jednostkach śląskiej Policji jest rozwój społeczeństwa informacyjnego. Publiczne punkty dostępu mają służyć popularyzacji internetu, jako wygodnego źródła aktualnych informacji i usług świadczonych przez organy administracji publicznej drogą elektroniczną. Narzędzia te uczynią również możliwym kontakt i wymianę informacji z Policją w sposób nowoczesny. Od teraz mieszkańcy powiatu oraz osoby odwiedzające mogą bezpłatnie i bezpiecznie skorzystać w budynku komendy z internetu, przeglądając strony należącedoorganówadministracjipaństwowej.

Tarnogórski infokiosk powstał w ramach projektu „Budowa systemu internetowych usług informacyjnych z wykorzystaniem sieci infokiosków w jednostkach Policji śląskiej”. Projekt zakłada stworzenie sieci trzydziestu trzech publicznych punktów dostępu do internetu, zlokalizowanych w terenowych jednostkach policji na obszarze województwa śląskiego.