Spotkanie promocyjno-infromacyjne dla rolników

Data publikacji: 19 lutego 2013

We wtorek 19 lutego w budynku Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie informacyjno – promocyjne, dotyczące X kampanii przyjmowania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych, ONW i rolno – środowiskowych.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. wicestarosta tarnogórski Andrzej Pilot, Stanisław Gmitruk – Dyrektor Śląskiego Oddziału Regionalnego AriMR w Częstochowie, Marianna Zięba – Naczelnik Wydziału Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich Biura Powiatowego ARiMR w Nakle Śl., Barbara Wróbel – Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Tarnowskich Górach, Tomasz Żabiński – Dyrektor Oddziału Terenowego ARR w Katowicach, Adam Drewniok – Powiatowy Lekarz Weterynarii, przedstawiciele Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. o/Tarnowskie Góry, przedstawiciele AGROMY Świerklaniec oraz pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Na spotkaniu omówiono m.in. wniosek na rok 2013 o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych, ONW i rolno – środowiskowych, składanie wniosków drogą elektroniczną oraz inne działania PROW oraz realizację zadań Agencji Rynku Rolnego. Poruszono również kwestie ochrony gruntów rolnych, ogólne zasady kontroli w zakresie identyfikacji i rejestracji zwierząt, zdrowia zwierząt, bezpieczeństwa pasz i żywności, a także ubezpieczenia dla sektora rolniczego. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się również z prospektami i folderami promocyjno-informacyjnymi.

Organizatorami spotkania byli: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Śląski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Tarnogórskie Biuro Powiatowe ARIMR oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego.