Kolejne spotkanie podregionu

Data publikacji: 25 lutego 2013

W Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach 25 lutego odbyło się kolejne spotkanie poświęcone podziałowi środków finansowych w ramach Programu Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gmin i powiatów wchodzących w skład Podregionu Bytomskiego, stanowiącego część Subregionu Centralnego. W oparciu o wypracowany na spotkaniu model podziału środków – 10 % z nich przypadnie powiatom ziemskim: tarnogórskiemu i lublinieckiemu. Reszta pieniędzy rozdysponowana ma zostać pomiędzy 19 gmin Podregionu Bytomskiego (Bytom, Piekary Śląskie, gminy powiatów: tarnogórskiego i lublinieckiego). Środki, jakie otrzyma powiat tarnogórski z Programu Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, według powyższego podziału, szacowane są wstępnie na 14 milionów złotych. Przeznaczone mają zostać na dokończenie remontu pałacu w Nakle Śląskim, w którym mieści się Centrum Kultury Śląskiej oraz na termomodernizację placówek oświatowych i domów pomocy społecznej.