KKS informuje i zaprasza

Data publikacji: 26 lutego 2013

Dobiegł końca obóz sportowy na którym przebywali młodzi koszykarze. Zimowe zgrupowanie odbyło się w dniach 20-24 lutego 2013 roku w Górkach Wielkich koło Brennej. Podczas obozu Winter Hoops 2013,pod okiem trenerów Kucińskiego, Łukomskiego, Parkietnego i Zalewskiego, szkoliło się czterdziestu młodych zawodników i zawodniczek trenujących na co dzień w tarnogórskim klubie. W harmonogramie zajęć znalazły się treningi koszykówki, siłownia, fitness oraz basen.

Zakończył się również plebiscyt na Najpopularniejszego Młodzieżowego Sportowca Powiatu Tarnogórskiego w roku 2012, którego organizatorem był Dziennik
Zachodni oraz portal NaszeMiasto.pl. W plebiscycie tym udział wziął zawodnik kadry młodzika młodszego (MU-13) Gregorio Mendoza-Szmit, który mimo startu z opóźnieniem nadrobił stratę do czołówki i z liczbą 3518 głosów ostatecznie zajął, bardzo dobre, trzecie miejsce w plebiscycie (na 10 zgłoszonych).

Wszystkich miłośników koszykówki pragniemy również zachęcić do udziału w X Memoriale Krystiana Michalskiego i Szymona Łysika, który w dniach 28.II., 01.III. i 02.III.2013 odbywać będzie się w naszym rejonie, a któremu KKS Tarnowskie Góry partneruje. W Memoriale biorą udział drużyny amatorskie z najwyższej półki, a spotkania odbywać się będą na hali II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica oraz na hali MOSiR Radzionków. W Memoriale bierze udział wielu tarnogórskich zawodników grających na co dzień w Rudzkiej Amatorskiej Lidze Koszykówki. Dzięki uprzejmości organizatorów do konkursu sprawnościowego oraz do konkursu rzutów za 3 punkty zgłoszeni zostali również nasi młodzi zawodnicy. Patryk Połczyński (rocznik 2000) i Kamil Kołodziejczak (rocznik 1998) wystartują w konkursie rzutów za 3 punkty, a w konkursie sprawnościowym zaprezentuje się Szymon Stolarski (rocznik 1998) i Szymon Podgórski (rocznik 1996). Harmonogram turnieju oraz jego plakat znajduje się w załączniku. Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.turniejkosza.pl

Zachęcamy do udziału w tej największej koszykarskiej imprezie w naszym
regionie!