Festiwal Wiosna Barokowa

Data publikacji: 28 lutego 2013

Pałac w Rybnej zaprasza gorąco na Festiwal Muzyki Barokowej. Organizatorzy zachęcają do wsłuchania się zarówno w medytacyjne rozważania o ulotności, przemijaniu i oswajaniu śmierci, które to tematy muzyka podejmuje w momencie gdy słowo staje się bezsilne (koncert I), do odwiedzenia roztańczonej Hiszpanii doby baroku z niespotykanym składem instrumentalnym (koncert II), oraz do odkrycia mniej znanych klejnotów kameralistyki wielkich mistrzów przełomu klasycyzmu i romantyzmu – Haydna, Boccheriniego i Paganiniego (koncert III).

Jako rodowita tarnogórzanka i jednocześnie jedna z nielicznych osób w Polsce zajmujących się profesjonalnie lutnią i historycznymi instrumentami szarpanymi, pragnę przybliżyć Państwu ciekawe instrumenty i rzadko wykonywany repertuar. Mam nadzieję, że impreza ta wpisze się na stałe w krajobraz kulturalny naszego miasta i zagości także w Państwa kalendarzach koncertowych – mówi Anna Wiktoria Swoboda

Program Festiwalu Wiosna Barokowa:

KONCERT I: Tombeau i Lamentacja
03.03.2013 niedziela, godz. 18.00
wstęp 10zł, bilety ulgowe dla młodzieży i osób powyżej 65 roku życia w cenie 1zł

Jerzy Łazewski – aktor
Anna Urszula Kucharska – klawesyn, kompilacja słowno-muzyczna
Karolina Koślacz – viola da gamba
Anna Wiktoria Swoboda – lutnia, teorba

KONCERT II: Tańce barokowej Hiszpanii – zespół Jacaras
17.03.2013 niedziela, godz. 18.00

Mateusz Ławniczak, Łukasz Oleszek – gitary