Walczymy o wpis na listę UNESCO

Data publikacji: 28 lutego 2013

Radni Rady Powiatu podjęli na ostatniej sesji uchwałę w sprawie udzielenia poparcia dla starań Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej o status Światowego Dziedzictwa dla tarnogórskich podziemi. Kopalnia Zabytkowa może być pierwszym obiektem na Śląsku wpisanym na światową listę dziedzictwa UNESCO. Wpisanie obiektu na listę Światowego Dziedzictwa stanowiłoby wizytówkę promocyjną dla miasta, powiatu i całego regionu. Wniosek został już pozytywnie zarekomendowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a zgłoszenie trafiło do paryskiej siedziby UNESCO. Zabytkowa Kopalnia Srebra oraz Sztolnia Czarnego Pstrąga widnieje już na innej liście – kilka lat temu trafiła listę Pomników Historii.