Konkurs chemiczny rozstrzygnięty!

Data publikacji: 1 marca 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Tradycją Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnowskich Górach stało się organizowanie Powiatowego Konkurs Wiedzy Chemicznej dla Gimnazjalistów pod patronatem Starosty Tarnogórskiego.

Tradycją Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnowskich Górach stało się organizowanie Powiatowego Konkurs Wiedzy Chemicznej dla Gimnazjalistów pod patronatem Starosty Tarnogórskiego. W bieżącym roku szkolnym już po raz siódmy wzięło w nim udział 32 gimnazjalistów z czterech powiatów: tarnogórskiego (Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach – opiekun Agnieszka Jaros, Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach – opiekun Bożena Skrodzka i Izabela Opalska, Gimnazjum nr 5 w Tarnowskich Górach – opiekun Danuta Śmielewska, Salezjański Zespół Szkół w Tarnowskich Górach – opiekun Alicja Przybycień, Gimnazjum w Brynku – opiekun Urszula Keller, Gimnazjum w Zespole Szkół w Krupskim Młynie – opiekun Zuzanna Łukasiewicz), gliwickiego (Gimnazjum w Wielowsi – opiekun Marianna Grzesiuk) oraz grodzkich: Bytom (Gimnazjum nr 10 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 – opiekun Bożena Brzęczek, Gimnazjum nr 2 – opiekun Elżbieta Kuchna) i Piekary Śląskie (Gimnazjum nr 3 – opiekun Marzena Zarębska).

5 grudnia 2012 r. odbył się I etap Konkursu – młodzież rozwiązywała 26 zadań z chemii ogólnej i nieorganicznej. Zwycięzcy I etapu zostali wytypowani spośród dwuosobowych zespołów z najwyższą liczbą punktów i wzięli udział w części praktycznej konkursu. W dniu 7 lutego 2013 r. siedem zespołów przystąpiło do II etapu konkursu, poprzedzonego wykładem dotyczącym analizy spektrofotometrycznej UV-VIS. Zadaniem uczniów było wykonanie czterech doświadczeń w pracowni chemicznej, zapisanie odpowiednich obserwacji i wyciągnięcie wniosków. Pierwsze miejsce zajął zespół: Patryk Solik i Maciej Szydziak z Salezjańskiego Zespółu Szkół w Tarnowskich Górach, a drugie miejsce zajęły dwa zespoły: Dominika Gomola i Justyna John z Gimnazjum w Wielowsi oraz Nikola Kańtoch i Szymon Koch z Salezjańskiego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu, jakim jest udział w II etapie konkursu. Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone na Targach Edukacyjnych. Opiekunom dziękujemy za przygotowanie młodzieży do Konkursu.

Anna Kucharczyk – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSCH-MiO w Tarnowskich Górach

Call Now ButtonZadzwoń teraz