Pięć nominacji dla zawodników TKS-u „Karate”

Data publikacji: 1 marca 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki tarnogórskiego TKS-u „Karate” na Turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy (Lucerna – Szwajcaria 1-2 czerwca 2013), który odbył się w Ełku w dniu 23 lutego2013. Tarnogórzanie wywalczyli aż cztery kwalifikacje w 14 osobowej reprezentacji Polski w najważniejszej kategorii kumite (walki) seniorów i jedną w kumite kadetów.

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki tarnogórskiego TKS-u „Karate” na Turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy (Lucerna – Szwajcaria 1-2 czerwca 2013), który odbył się w Ełku w dniu 23 lutego2013. Tarnogórzanie wywalczyli aż cztery kwalifikacje w 14 osobowej reprezentacji Polski w najważniejszej kategorii kumite (walki) seniorów i jedną w kumite kadetów. Kwalifikację dawało pierwsze lub drugie miejsce w turnieju i na takich właśnie miejscach uplasowali się: Marta Lubos (1 miejsce w kategorii do 55 kg seniorek), Dobrosława Habraszka (1 miejsce w kategorii do 65 kg seniorek), Klaudia Mastalerz (2 miejsce w kategorii do 55 kg seniorek), Marek Wolny (2 miejsce w kategorii do 90 kg seniorów) i Szymon Grzegorzyca (2 miejsce w kategorii do kg kadetów). Niewiele brakowało do kwalifikacji Arturowi Dymarczykowi, który zajął 3 miejsce w kategorii do 80 kg seniorów oraz Paulinie Sklorz trzeciej w kategorii do 60 kg juniorek. W konkurencji kata (formy) czwarte miejsce wśród seniorów zajął Sebastian Pancherz, a piąte w kategorii kadetek Aleksandra Balbierz. W eliminacjach lub ćwierćfinałach odpadli Damian Jaśkiewicz (-70 kg seniorów), Karol Maruszczyk (-70 kg juniorów) i Jonasz Sosna (+75 kg juniorów). W klasyfikacji drużynowej seniorów TKS „Karate” wywalczył 1 miejsce przed Warszawą i Wrocławiem. W turnieju, który stał na bardzo wysokim poziomie wystartowało 238 zawodników z 32 ośrodków (około 50 klubów).

Bogdan Lubos (trener): Nasze dziewczyny w świetnym stylu wywalczyły awans do Mistrzostw Europy. Dobrosława Habraszka była klasą dla siebie i wszystkie walki zakończyła przed czasem. Marta i Klaudia w półfinałach musiały pokonać bardzo groźne dziewczyny z Opola, które w ubiegłym roku startując w Mistrzostwach Europy wywalczyły ex aequo 5-6 miejsce. Jeżeli tak będą walczyć w Lucernie (Szwajcaria) to mogą włączyć się do walki o medale. Swoją klasę potwierdził Marek Wolny, który obie walki kwalifikacyjne wygrał przed czasem, przegrał wprawdzie nieznacznie finał z Maćkiem Mazurem z Warszawy ale była to walka bez większego znaczenia bo obydwaj wywalczyli awans i będą bronić medali z ubiegłorocznych Mistrzostw Europy. Teraz czeka nas kilka dni odpoczynku i zabieramy się ostro do pracy. Niestety odpowiednie przygotowania kosztują, a środki z dotacji są niestety coraz mniejsze. Starostwo praktyczne w ogóle nie finansuje sportu. Liczymy na pomoc sponsorów prywatnych, bo bez wsparcia finansowego do Szwajcarii pojedziemy na wycieczkę.