Oddali hołd polskim jeńcom

Data publikacji: 5 marca 2013

Członkowie Rodziny Katyńskiej, przedstawiciele policji, wojska, służby więziennej, władze powiatowe i miejskie, harcerze i młodzież szkolna oddali 5 marca hołd polskim jeńcom spoczywającym na cmentarzach w Katyniu, Charkowie, Miednoje i Bykowni. 73 lata temu najwyższe władze ZSRR zdecydowały o ich wymordowaniu, przez długie lata ukrywając prawdę o zbrodni. Przed tablicą pamiątkową na murze kościoła p.w. ś. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach złożono kwiaty i zapalono znicze. Druga część uroczystości odbyła się w Areszcie Śledczym, gdzie także znajduje się tablica upamiętniająca pomordowanych jeńców polskich, funkcjonariuszy przedwojennej Straży Więziennej. Powiat na uroczystości reprezentowali: starosta Lucyna Ekkert, członek Zarządu Powiatu Marian Szukalski oraz przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Fiała.