Tarnogórskie akwarele Marka Cieślińskiego

Data publikacji: 13 marca 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Stowarzyszenie Artystów Śląskich „StAŚ” zaprasza na wernisaż akwareli Marka Cieślińskiego, który odbędzie się 20 marca, o godz. 18.00, w restauracji „Kałamarz”, (Tarnowskie Góry ul. Górnicza 7). Marek Cieśliński to artysta od prawie pięćdziesięciu lat związany z Tarnowskimi Górami. Był członkiem aktywnej w latach osiemdziesiątych XX wieku grupy plastycznej „Model” działającej w Tarnowskich Górach.

Stowarzyszenie Artystów Śląskich „StAŚ” zaprasza na wernisaż akwareli Marka Cieślińskiego, który odbędzie się 20 marca, o godz. 18.00, w restauracji „Kałamarz”, (Tarnowskie Góry ul. Górnicza 7). Marek Cieśliński to artysta od prawie pięćdziesięciu lat związany z Tarnowskimi Górami. Był członkiem aktywnej w latach osiemdziesiątych XX wieku grupy plastycznej „Model” działającej w Tarnowskich Górach. Brał udział w licznych konkursach, przeglądach i plenerach, między innymi w corocznie organizowanym dla plastyków przeglądzie „Rudzka Jesień” gdzie czterokrotnie zajmował tam pierwsze miejsce, ma też na swoim koncie wiele wyróżnień. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym, a najczęstszym tematem prac artysty jest pejzaż oraz architektura. Często jest to architektura Tarnowskich Gór czego dowodem jest obecna wystawa. Powstała ona z chęci poszerzenia warsztatu o technikę farb wodnych, jest również powrotem do rysowania i szkicowania architektury rodzinnego miasta. Marek Cieśliński jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Śląskich „StAŚ” oraz członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Organizatorem wystawy jest Galeria Kałamarz, Wydział Strategii i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, Stowarzyszenie Artystów Śląskich „StAŚ’.

Urszula Chachulska, prezes Stowarzyszenia Artystów Śląskich „StAŚ”

Call Now ButtonZadzwoń teraz