Mistrzowie powiatu

Data publikacji: 14 marca 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Piłkarze ręczni Zespołu Szkół Budowlano – Architektonicznych po raz trzeci z rzędu zdobyli mistrzostwo powiatu tarnogórskiego. Zawody odbyły się w dniu 05.03.2013 w hali sportowej przy Zespole Szkół im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim. W tym roku, turniej ten zgromadził rekordową liczbę drużyn, bo aż 9. Pierwsze dwie fazy turnieju to fazy pucharowe gdzie przegrywający odpadają. W pierwszym mieczu „ Budowlanka ” gładko wygrała z LO im. Stanisława Staszica wynikiem 10:3, w drugim meczu po dogrywce pokonaliśmy Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich 7:5.

Piłkarze ręczni Zespołu Szkół Budowlano – Architektonicznych po raz trzeci z rzędu zdobyli mistrzostwo powiatu tarnogórskiego. Zawody odbyły się w dniu 05.03.2013 w hali sportowej przy Zespole Szkół im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim. W tym roku, turniej ten zgromadził rekordową liczbę drużyn, bo aż 9. Pierwsze dwie fazy turnieju to fazy pucharowe gdzie przegrywający odpadają. W pierwszym mieczu „ Budowlanka ” gładko wygrała z LO im. Stanisława Staszica wynikiem 10:3, w drugim meczu po dogrywce pokonaliśmy Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich 7:5. W kolejnym etapie rozgrywek do finałowej grupy awansowały następujące zespoły:

1. Zespół Szkół Techniczno – Usługowych
2. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
3. Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych

Wyniki tej fazy :
„ Kolejówka ” – „ Budowlanka ” 4:6
„ Mechanik ” – „ Kolejówka ” 6:4
„ Budowlanka ” – „ Mechanik ” 7:5

Klasyfikacja końcowa zawodów:
1. Zespół Szkół Budowlano – Architektoniczny
2. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
3. Zespół Szkół Techniczno – Usługowych

W dniu 08.03.2013 w Zespole Szkół w Pawonkowie odbył się mecz o mistrza rejonu tarnogórsko – lublinieckiego. W meczu tym Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych spotkał się z Zespołem Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu. W ostatecznym i bardzo zaciętym meczu dwoma punktami wygrała „Budowlanka” zdobywając tym samym mistrza rejonu i awansując do półfinałów wojewódzkich.

Call Now ButtonZadzwoń teraz