Mobilność i ekologia czyli z wizytą u niemieckich przyjaciół

Data publikacji: 14 marca 2013

Osiemnastu uczniów II LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach wraz z opiekunami gościło od 5 do 10 marca w partnerskim powiecie Erlangen – Höchstadt. Wyjazd związany był z realizacją projektu pod nazwą: „Mobilność i ekologia – zrównoważony rozwój w transporcie publicznym”. W ramach wycieczki młodzież uczestniczyła między innymi w zajęciach lekcyjnych niemieckich uczniów z gimnazjum w Eckental i w wykładzie na temat koncepcji ochrony klimatu w sferze transportu i mobilności w powiecie Erlangen – Höchstadt. W ramach polsko – niemieckich grup językowych uczniowie pracowali również nad realizacją projektu. Młodzież zwiedziła także Muzeum Kolejowe w Norymberdze, a atrakcją wycieczki był przejazd historyczną linią kolejową z Norymbergii do Führt. Nie zabrakło także spotkania ze starostą powiatu Erlangen – Höchstadt – Eberhardem Irlingerem. Polscy uczniowie korzystali z noclegów u rodzin niemieckich. Realizację projektu dofinansowała Fundacja Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży z Warszawy.