Wojciech Bodusz najlepszy w województwie

Data publikacji: 14 marca 2013

Wojciech Bodusz – uczeń klasy 4 Technikum nr 1 w Zespole Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnowskich Górach już po raz drugi zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Matematyka w biznesie”. Organizatorami konkursu są: Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie. W tym roku odbyła się jego XI edycja konkursu.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Śląskiego, Starosty Lublinieckiego i Mikołowskiego, a naukowy patronat sprawują Politechnika Śląska w Gliwicach i Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu – Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.
Finalistką konkursu została również Marlena Szweda – klasowa koleżanka Wojtka.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką nauczycielki matematyki mgr inż. Jolanty Sienko.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Jarosław Wesołek – nauczyciel w ZSCH-MiO w Tarnowskich Górach.