50 plus dofinansowanie

Data publikacji: 19 marca 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach pozyskał dodatkowe środki na aktywizację zawodową osób bezrobotnych po pięćdziesiątym roku życia. Z dofinansowania będą mogli skorzystać nie tylko sami bezrobotni, ale i pracodawcy, którzy stworzą miejsce pracy osobie w wieku 50 plus. Realizacja projektu rozpoczęła się 1 marca i potrwa do końca roku. W ramach projektu osoby powyżej 50 roku życia, które są zarejestrowane w PUP co najmniej 6 miesięcy, będą mogły skorzystać z takich form aktywizacji zawodowej jak staże i przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach pozyskał dodatkowe środki na aktywizację zawodową osób bezrobotnych po pięćdziesiątym roku życia. Z dofinansowania będą mogli skorzystać nie tylko sami bezrobotni, ale i pracodawcy, którzy stworzą miejsce pracy osobie w wieku 50 plus. Realizacja projektu rozpoczęła się 1 marca i potrwa do końca roku. W ramach projektu osoby powyżej 50 roku życia, które są zarejestrowane w PUP co najmniej 6 miesięcy, będą mogły skorzystać z takich form aktywizacji zawodowej jak staże i przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej. Innymi formami aktywizacji są: zatrudnienie w ramach refundowanego stanowiska pracy oraz zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych.
Pracodawcy na przygotowanie stanowiska pracy osobie bezrobotnej po 50 roku życia będą mogli otrzymać dofinansowanie w wysokości 21 tys. zł. Zgodnie z umową zatrudniona w zakładzie osoba będzie musiała pracować w nim przynajmniej przez kolejne dwa lata. Pracodawca może też zatrudnić osobę bezrobotną w ramach tzw. prac interwencyjnych, wówczas otrzyma zwrot części kosztów poniesionych na wynagrodzenie.
Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach (ul. Towarowa 1) oraz pod numerem telefonu 32 285 50 38.
Na temat projektu można też poczytać w dzisiejszym tygodniku „Gwarek”.

Call Now ButtonZadzwoń teraz