Odzyskany drużynowy tytuł

Data publikacji: 20 marca 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Kolejny bardzo dobry start zanotowali kratecy tarnogórskiego TKS-u „Karate”. Tym razem na rozegranych w Gliwicach 17 marca Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego wywalczyli aż 8 medali i po 6 latach odzyskali tytuł drużynowego Mistrza Śląska! Złote medale wywalczyli: wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw – Marek Wolny w kategorii powyżej 80 kg, najlepszy junior Mistrzostw Karol Maruszczyk, który zwyciężył zarówno w kumite (walki) w kategorii do 65 kg jak i w kata (formy) oraz debiutująca w Mistrzostwach Śląska Aleksandra Balbierz w konkurencji kata juniorek. Z brązowymi medalami wracają Artur Dymarczyk (-80 kg seniorów), Rafał Mnich (kata seniorów), Paulina Sklorz (kat. otwarta juniorek) i Szymon Grzegorzyca (-65 kg juniorów). W Klasyfikacji drużynowej TKS „Karate wyprzedził drużyny z Jastrzębia Zdroju i Rudy Śląskiej.
W Mistrzostwach wystartowało 120 zawodników z 18 śląskich klubów.

Bogdan Lubos (trener) – Mimo, że po bardzo ciężkich kwalifikacjach do Mistrzostw Europy dałem odpocząć naszym najlepszym seniorkom, które uzyskały kwalifikację tj. Marcie Lubos, Dobrosławie Habraszce i Klaudii Mastalerz, to i tak odzyskaliśmy po 6 latach drużynowy tytuł Mistrza Śląska. Klasą dla siebie był Marek Wolny. Od ubiegłego roku kiedy wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów zrobił wielkie postępy i liczę, że może włączyć się na tegorocznych Mistrzostwach Europy nawet do walki o złoto. Świetnie zaprezentowali się juniorzy- Karol Maruszczyk, który wywalczył dwa złote medale oraz debiutantka – Ola Balbierz mistrzyni kata juniorek. Mistrzostwa stały na wysokim poziomie i tym bardziej cieszą wysokie miejsca naszych zawodników.