Dzień języka francuskiego

Data publikacji: 22 marca 2013

Dziś od godz.14.00 do 18.00 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Sienkiewicza 8 obchodzony jest Dzień Języka Francuskiego w ramach Międzynarodowego Dnia Frankofonii. Poniżej przedstawiamy program i w imieniu organizatorów zapraszamy do udziału!

DANS LE PROGRAMME:

14 HEURES:
BIENVENUE CHERS AMIS!
powitanie zaproszonych Gości, prezentacja wystawy w sali językowej pt.: „Wspomnienia Pani Alicji – zdjęcia, pamiątki, książki, muzyka, prasa, ulotki z Francji i nie tylko…”

15 HEURES:
LA FRANCOPHONIE, QU’EST-CE QUE C 'EST?
POURQUOI APPRENDRE LE FRANÇAIS ?

DANS LE PROGRAMME:

14 HEURES:
BIENVENUE CHERS AMIS!

15 HEURES:
LA FRANCOPHONIE, QU’EST-CE QUE C 'EST?
POURQUOI APPRENDRE LE FRANÇAIS ?
prezentacja na temat frankofonii, egzaminów państwowych DELF, DALF i dyskusja na temat „Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego ?”

16 HEURES:
BONJOUR LINDA, BIENVENUE EN POLOGNE
NOTRE AMIE AFRICAINE !spotkanie z Panią Lindą Głogowski pochodzącą z Gabonu, która opowie o swojej ojczyźnie i o życiu w Afryce, „niespodzianka” Lindy

EN PLUS:
BON APPÉTIT CHERS INVITÉES!
LA DÉGUSTATION – LA CUISINE FRANÇAISE
poczęstunek przygotowany przez panią Alicję i jej uczniów wraz z Rodzicami, Dans le menu : „Quiche aux oignons”, „Cake aux Olives „, Croissants, Tartes, Fromages, Salades, Baguettes

”OH LÀ, LÀ, POUR LES PETITS!”
kącik zabaw dla Maluchów, kolorowanki, zabawy pod opieką wolontariuszek
Zapraszam serdecznie w imieniu własnym i moich wspaniałych uczniów, którzy motywują mnie do działania!

ALICJA LUKOSZEK

Frankofonia (fr. La Francophonie, z łac. Francus = 'Francuz’ + gr. phone = 'głos, dźwięk’) – termin utworzony w 1880 roku przez francuskiego geografa Onésime Reclus (brata Élisée Reclus), oznaczający wspólnotę ludzi i państw posługujących się językiem francuskim. Obecnie jest to międzynarodowa organizacja skupiająca rządy krajów francuskojęzycznych. Tylko w kilku z tych krajów francuski spełnia rolę pierwszoplanową, w pozostałych odgrywa już pomniejszą rolę.