„Vive la francophonie!”

Data publikacji: 26 marca 2013

22 marca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. H. Jordana przy ul. Sienkiewicza 8 świętowano Międzynarodowy Dzień Frankofonii. Na początku główna organizatorka spotkania Alicja Lukoszek przybliżyła przybyłym termin „frankofonia”. Głównym punktem programu było spotkanie z Lindą Maganga – Głogowski i jej mężem Maciejem – tarnogórzaninem. Pani Linda pochodzi z afrykańskiego Gabonu i podczas spotkania przedstawiła barwną prezentację na temat swojej ojczyzny i odpowiadała na liczne pytania publiczności.

Imprezie towarzyszyła wystawa pt.: „Wspomnienia Pani Alicji – zdjęcia, pamiątki, książki, muzyka, prasa, ulotki z Francji i nie tylko…”. Dodatkowo odbyła się degustacja potraw przygotowanych przez Alicję Lukoszek i jej uczniów, w menu znalazły się min. Quiche aux oignons, Cake aux Olives, Croissants, Tartes, Fromages, Salades, Baguettes.
Nie zapomniano też o najmłodszych uczestnikach imprezy, dla których zorganizowano Kącik „OH LÀ, LÀ!”.