Życzenia świąteczne dla żołnierzy w Afganistanie

Data publikacji: 27 marca 2013

Młodzież Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach wykonała kartki świąteczne i napisała życzenia dla żołnierzy przebywających na misji w Afganistanie. Zgromadzono również przybory szkolne, które wraz z życzeniami przeznaczono dla afgańskich dzieci. 26 marca na lotnisku wojskowym w Balicach, w szczególnych okolicznościach, młodzież VI Liceum Ogólnokształcącego – w obecności amerykańskiego konsula do spraw prasy i kultury – przekazała świąteczne życzenia i upominki dla żołnierzy. Była to wzruszająca chwila dla uczniów szkoły mundurowej.

Znaleźć się na pokładzie transportowego samolotu casa, który za chwilę ma odlecieć do Afganistanu, to niecodzienne przeżycie, które wyzwala niezapomniane wrażenia. Uczniowie klas mundurowych gestem pisania życzeń dla żołnierzy w Afganistanie pragnęli wyrazić uznanie i podziw dla żołnierskiego trudu i poświęcenia.