Chorwacki ambasador z wizytą w powiecie

Data publikacji: 28 marca 2013

26 marca na Śląsku gościł z wizytą Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce – Pan Ivan Del Vechio. Przyjechał na zaproszenie posła Tomasza Głogowskiego – przewodniczącego Polsko – Chorwackiej Grupy Parlamentarnej. Wizyta rozpoczęła się na Forum Zarządzania Politechniki Śląskiej w Zabrzu. W Tarnowskich Górach Ambasador uczestniczył w uroczystym spotkaniu założycielskim śląskiego oddziału Towarzystwa Polsko – Chorwackiego, w którym udział wzięli również: konsul honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie – Paweł Włodarczyk oraz samorządowcy, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń oraz instytucji kultury powiatu tarnogórskiego. Następnie na Zamku w Starych Tarnowicach odbyło się kolejne spotkanie w ramach Tarnogórskiego Salonu Politycznego. W powyższym spotkaniu udział wzięła starosta Lucyna Ekkert, która w rozmowie z ambasadorem zadeklarowała chęć współpracy naszego powiatu z Chorwacją.