Młodzież na spotkaniu z ambasadorem

Data publikacji: 28 marca 2013

26 marca na zaproszenie posła Tomasza Głogowskiego przedstawiciele Powiatowej Reprezentacji Młodzieży w Tarnowskich Górach wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w ramach „Tarnogórskiego Salonu Politycznego”, które odbyło się w Sali Rycerskiej Zamku w Starych Tarnowicach. Gościem spotkania był Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce Ivan Del Vechio.

Młodzież wysłuchała z wielkim zainteresowaniem wykładu ambasadora poświęconego tematowi: „Chorwacja w UE – szanse, wyzwania, zagrożenia”. Udział w spotkaniu był, jak stwierdziła w kuluarach sama młodzież, dużą dawką wiedzy o stosunkach polsko – chorwackich, ale także o świecie polityki zagranicznej. Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość zwiedzenia zamku i podziwiania pięknych wnętrz i jego otoczenia. Młodzież mogła także spotkać wielu ludzi kreujących politykę naszego powiatu i regionu.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących, Wieloprofilowego Zespołu Szkół, Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych, Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich, Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej wraz z opiekunami.
Powiatowa Reprezentacja Młodzieży bardzo serdecznie dziękuje posłowi Tomaszowi Głogowskiemu za zaproszenie na to ciekawe spotkanie.

Tekst: Jarosław Wesołek