18 kandydatur do nagrody „Orła i Róży”

Data publikacji: 2 kwietnia 2013

18 wniosków o przyznanie prestiżowej Nagrody „Orła i Róży” wpłynęło do dziś do Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Nagroda „Orła i Róży” to najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez Radę Powiatu na wniosek Kapituły Nagrody. Otrzymują je osoby wyróżniające się w działalności kulturalnej, sportowej, społecznej oraz charytatywnej. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na początku maja br.

Do nagrody zgłoszeni zostali dotychczas:
– Waldemar Głasek – założyciel Stowarzyszenia Tradycji Ludowego Wojska Polskiego im. gen. Z. Berlinga,

Do nagrody zgłoszeni zostali dotychczas:
– Barbara Dziuk – Prezes TSIS „Klon” Radna Sejmiku Śląskiego
– Marian Broniec – członek Polskiego Związku Filatelistów
– Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”
– Krzysztof Respondek – aktor
– Bernadeta Kowalska – wokalistka
– Jan Dechsler – pisarz i publicysta
– Jerzy Siwy – członek UKS Olimpijczyk Nowe Chechło
– Muzeum w Tarnowskich Górach
– Aurelia Gnacik – założycielka chóru „Niezdareczka”, pomysłodawczyni spotkań muzyką i piosenką „Nie zna granic pieśni zew” oraz pikników niezdarzańskich i Stanisław Gnacik – założyciel Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego oraz zespołu śpiewaczy „Weteran”
– Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach
– Instytut Tarnogórski i Muzeum
– Magdalena Latacz – Prezes Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku
– Towarzystwo Sportowe „Gwarek” Tarnowskie Góry
– Georg Strzodka – Wiceprzewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Erlangen – Hoschstadt – Tarnowskie Góry, osoba działająca na rzecz zbliżenia i partnerstwa obu powiatów
– Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku
– Edward Wyżgoł – wydawca opracowań związanych z tematyką Powiatu Tarnogórskiego
– Alicja Lukoszek – Prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Psychicznie w Tarnowskich Górach

W załączonej tabeli znaleźć można listę osób i instytucji rekomendowanych do nagrody wraz z wnioskodawcami.
Więcej o zasadach przyznawania nagrody oraz o dotychczasowych laureatach przeczytać można TUTAJ.