Mammobus w powiecie

Data publikacji: 2 kwietnia 2013

W tym miesiącu do naszego powiatu po raz kolejny zawita mammobus gliwickiego Instytutu Onkologii. Stacjonował będzie w Radzionkowie, Miasteczku Śląskim, Tąpkowicach i Tarnowskich Górach. Warto więc skorzystać z okazji i wybrać się na bezpłatne badania.

Panie z Radzionkowa będą mogły zgłosić się na badanie piersi w dniach od 3 do 5 kwietnia (w godz. od 10 do 17) oraz 8 kwietnia (godz. od 8 do 15). Mammobusie stanie przy Centrum Kultury „Karolinka” (plac Jana Pawła II).

Następną miejscowością, po Radzionkowie, gdzie będzie stacjonował mammobus, są Tąpkowice w gminie Ożarowice. Diagnostykę piersi będzie tutaj można wykonać przy ośrodku zdrowia „Promed” (ul. Zwycięstwa 15) 9 kwietnia (godz. 8-15) oraz 10 i 11 kwietnia (godz. od 10 do 17).

Gliwickie Centrum Onkologii przeprowadzi również swoja akcję profilaktyczną w Miasteczku Śląskim. Autobus stanie na parkingu między kościołem i salkami katechetycznymi (ul. Dworcowa 2) w dniach 12 kwietnia (godz. od 10 do 17), 15 kwietnia (godz. od 8 do 15) oraz 16 kwietnia (godz. of 9 do 15).

Ostatnim miastem, w którym w kwietniu pojawi się mammobus Centrum Onkologii w Gliwicach, będzie stolica powiatu tarnogórskiego. Badanie będzie można wykonać w tarnogórskiej dzielnicy Stare Tarnowice przy ul. Szwedzkiej 2 przy Aptece „Avicenna”. Mammobus będzie tutaj stacjonował 22 kwietnia (godz. od 8 do 15) oraz 23 i 24 kwietnia ( godz. od 10 do 17).

Na badania mammograficzne we wszystkich miejscowościach nie trzeba wcześniej się zapisywać. Z badania mogą skorzystać również panie z innych gmin. Należy wziąć ze sobą dowód osobisty i, jeżeli to możliwe, zdjęcie z poprzedniej mammografii. Więcej informacji można także uzyskać pod nr tel.: 32 278 98 96.

Każdej ubezpieczonej Polce w wieku 50-69 lat (roczniki: 1944-1963) przysługuje co 2 pełne lata darmowa mammografia.