Zapatrzenie Millera

Data publikacji: 4 kwietnia 2013

W dwóch salach wystawowych Centrum Kultury Śląskiej pojawiła się już pierwsza wystawa – czarno-białe zdjęcia znanego fotografa Krzysztofa Millera. Wyremontowane pomieszczenia pałacu oraz wystawę fotografii zwiedzać można w kwietniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. Od maja Centrum Kultury Śląskiej czynne będzie także w weekendy.

Krzysztof Miller jest absolwentem wydziału operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Oprócz fotografii artystycznej, ma w swoim dorobku zdjęcia do filmów fabularnych, dokumentalnych oraz programów telewizyjnych. W CKŚ prezentuje wybór fotografii z serii „Zapatrzenie” i „Prowincjonalia” oraz portrety tarnogórzan opatrzone krótką wypowiedzią na temat „Dlaczego lubię Tarnowskie Góry”. Zdjęcia Millera to bardzo oryginalne spojrzenie na miasto i otaczający nas świat, w którym na pozór banalne, niedostrzegane na codzień obiekty i przedmioty nabierają nieoczekiwanie wielkiej siły wyrazu. (reg)