Szukamy rady na odpady

Data publikacji: 10 kwietnia 2013

Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii Zielona Ziemia zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w VIII Otwartej Konferencji Ekologicznej „SZUKAMY RADY NA ODPADY – REWOLUCJA ŚMIECIOWA”, która odbędzie się 11 kwietnia 2013 r. o godz. 9.00 w C.K. „Karolinka” w Radzionkowie, Pl. Jana Pawła II.

Dyskutować na temat zmian jakie nas czekają w gospodarowaniu odpadami będą prof. nzw. dr hab. Andrzej Misiołek,Senator RP, Barbara Dziuk, Radna Sejmiku Wojewódzkiego, dr Gabriel Tobor, Burmistrz Miasta Radzionków, Andrzej Panek Wiceprezydent Miasta Bytom, Bernard Skibiński Wiceburmistrz Miasta Radzionków, Irena Gatys i Romuald Smigielski Naczelnicy wydziałów odpowiednio – w starostwie tarnogórskim i Sosnowcu oraz Bogumił Wrona członek Zarządu Polskiej Geotermalnej Asocjacji im prof. Juliana Sokołowskiego przy AGH w Krakowie. Będą również czynne punkty konsultacyjne urzędów w Radzionkowie i Bytomiu dla mieszkańców. Spotkanie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bytom, Burmistrza Miasta Radzionków i Starosty Tarnogórskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich chętnych.

9.00-9.15 Występ laureata VIII Przedszkolnego Festiwalu Ekologicznego
9.15-9.20 powitanie uczestników, otwarcie obrad
9.20-9.30 Uwarunkowania prawne i ekologiczne zmian dotyczących systemu gospodarowania odpadami, prof. nzw. dr hab. Andrzej Misiołek,Senator RP
9.30-9.40 Nowe obowiązki i kompetencje samorządów związane z władztwem nad odpadami, Barbara Dziuk Radna Sejmiku Wojewódzkiego