Kabaret „Bez chłopa” bawi już 10 lat

Data publikacji: 15 kwietnia 2013

Już od dziesięciu lat występy Kabaretu „Bez chłopa” umilają czas mieszkańcom gminy Ożarowice oraz powiatu. Grupa założona w Tąpkowicach w 2003 r. składa się z samych kobiet, a jej instruktorką jest Jolanta Dąbrowska. W swoim repertuarze kabaret ma m.in. bardzo ciekawy obyczaj, tzw. „Chodzenia z niedźwiedziem”. Jest to barwny korowód, który odwiedza wszystkich mieszkańców w ich domach w tłusty czwartek. Uczestnicy korowodu ubrani są w piękne kostiumy, dobrane z dużą starannością dla postaci korowodu, mają opracowane trafne przyśpiewki i oracje, którymi bawią odwiedzanych mieszkańców. Życzenia oraz podziękowania za dotychczasową działalność członkiniom grupy złożyli m.in. starosta Lucyna Ekkert, radny Sejmiku województwa Gustaw Jochlik, a także radny powiatowy Zdzisław Czapla.