Pół wieku działalności PTTK

Data publikacji: 15 kwietnia 2013

12 kwietnia Klub Przewodników PTTK Oddziału Ziemi Tarnogórskiej świętował 50-lecie działalności. Z tejże okazji życzenia i dyplomy najbardziej zasłużonym członkom Klubu Przewodników przekazała starosta Lucyna Ekkert. Uhonorowani zostali: Stanisław Wyciszczak – jeden z założycieli Klubu Przewodników, nauczyciel kadr przewodnickich, założyciel Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i aktywny propagator wiedzy o historii, kulturze i zabytkach ziemi tarnogórskiej, autor wielu publikacji i przewodników; Seweryn Sas – przewodnik turystyczny, wieloletni sekretarz Klubu Przewodników, zaangażowany w pracę na rzecz PTTK oraz Roman Mitas – jeden z najstarszych czynnych przewodników PTTK, organizator wycieczek i rajdów dla młodzieży oraz dzieci z ubogich rodzin.