Cyfryzacja – kolejne wyłączenia wkrótce

Data publikacji: 17 kwietnia 2013

W dniu 22 kwietnia br. w Częstochowie, północnej części województwa śląskiego (m.in. w powiecie tarnogórskim) oraz w rejonie części powiatu raciborskiego zostanie wyłączony sygnał analogowy telewizji naziemnej. Od tego momentu możliwy będzie wyłącznie odbiór sygnału cyfrowego telewizji.

Zastąpienie tradycyjnej techniki nadawania analogowego nowoczesną techniką cyfrową niesie za sobą wiele korzyści. Zaletą takiego rozwiązania jest większa liczba dostępnych programów telewizyjnych, znacznie lepsza jakość obrazu i dźwięku. Jednak, by cieszyć się z odbioru naziemnej telewizji cyfrowej należy sprawdzić czy posiadamy odpowiedni telewizor, a jeśli nie – zaopatrzyć się w odpowiedni dekoder.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie internetowej www.cyfryzacja.gov.pl, a także dzwoniąc pod bezpłatną infolinię: 800 007 788 lub pod numerem infolinii Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego: 32 20 77 163 (czynna od 18 kwietnia, codziennie i całodobowo. Opłata jak za połączenia lokalne).