Przyroda Henryka Kościelnego

Data publikacji: 18 kwietnia 2013

W fotograficznym archiwum Henryka Kościelnego znajduje się kilka tysięcy zdjęć przedstawiających faunę i florę Ziemi Tarnogórskiej. Autor zdobywa nagrody i wyróżnienia w konkursach fotograficznych, a zdjęcia jego autorstwa można znaleźć w albumach i czasopismach przyrodniczych. Od 17 kwietnia w Galerii „Kałamarz” (ul. Górnicza 7) oglądać można wystawę prac Henryka Kościelnego, zatytułowaną „Przyroda Ziemi Tarnogórskiej”.

Henryk Kościelny urodził się w Tarnowskich Górach. Tutaj się wychował i mieszka. Ukończył Technikum Leśne w Brynku. Przyrodą interesuje się od dzieciństwa, a od ponad trzydziestu lat pasjonuje go ornitologia i ekologia. Czynnie działa na niwie ochrony przyrody. Jest członkiem Górnośląskiego Klubu Ornitologicznego i Polskiego klubu Ekologicznego. Współpracuje z Uniwersytetem Wrocławskim oraz Instytutem Ochrony Przyrody PAN w Krakowie, a także z Działem Przyrody przy Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. W jego dorobku jest szereg publikacji przyrodniczych. Doświadczenie fotografika przyrody nabywał w tutejszych Lasach Lublinieckich. Fascynujące zdjęcia Henryka Kościelnego zobaczyć można także na jego stronie internetowej www.henrykkoscielny.pl
Organizatorem wystawy jest Galeria Kałamarz, Stowarzyszenie Artystów Śląskich „StAŚ” oraz Wydział Strategii, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.