Stolice zbliżają

Data publikacji: 24 kwietnia 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Z Berlina przez Gniezno, Warszawę, Częstochowę aż do Tarnowskich Gór wiedzie trasa tegorocznego Rajdu Rowerowego „Stolice zbliżają”, który odbędzie się między 2 a 11 maja. Przedsięwzięcie jest kontynuacją Europejskiego Rajdu Rowerowego z 2010 roku, w którym kolarze z obu partnerskich powiatów przejechali trasę z Erlangen do Tarnowskich Gór. Tym razem w rajdzie również uczestniczyć będą mieszkańcy Tarnowskich Gór i Powiatu Erlangen Höchstadt. Przejadą trasę z Berlina przez Słubice, Pniewy, Gniezno, Kowal, Kampinos, Warszawę, Opoczno, Częstochowę do Tarnowskich Gór.

Z Berlina przez Gniezno, Warszawę, Częstochowę aż do Tarnowskich Gór wiedzie trasa tegorocznego Rajdu Rowerowego „Stolice zbliżają”, który odbędzie się między 2 a 11 maja. Przedsięwzięcie jest kontynuacją Europejskiego Rajdu Rowerowego z 2010 roku, w którym kolarze z obu partnerskich powiatów przejechali trasę z Erlangen do Tarnowskich Gór. Tym razem w rajdzie również uczestniczyć będą mieszkańcy Tarnowskich Gór i Powiatu Erlangen Höchstadt. Przejadą trasę z Berlina przez Słubice, Pniewy, Gniezno, Kowal, Kampinos, Warszawę, Opoczno, Częstochowę do Tarnowskich Gór. Trasa rajdu została dobrana tak aby pokazać ważne dla historii Polski i Niemiec miejscowości. Przewidziano również wspólne zwiedzanie parlamentów obydwu krajów.
Ideą rajdu jest to, aby by kolarze i spotkani na trasie ludzie, zapoznali się z historią polsko – niemiecką, poznali jej aspekty i zauważyli złożoność wzajemnego współistnienia w Europie. Podobnie jak w 2010 roku planowane są po każdym etapie spotkania z politykami, młodzieżą oraz mieszkańcami na trasie i propagowanie idei przyjaźni, współpracy i wspólnego działania dwóch Powiatów partnerskich.
Organizatorami przedsięwzięcia są: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Towarzystwo Przyjaciół Erlangen Höchstadt – Tarnowskie Góry oraz Powiat Erlangen Höchstadt.
Serdecznie zapraszamy do witania kolarzy obydwu partnerskich powiatów na tarnogórskim Rynku – 11 maja o godzinie 14.00.

Zadzwoń teraz