Wicestarosta wybrany

Data publikacji: 24 kwietnia 2013

Andrzej Elwart został wicestarostą powiatu tarnogórskiego – tak zadecydowali radni na wczorajszej sesji. Za wyborem głosowało 20 radnych, czterech wstrzymało się od głosu. Andrzej Elwart jest radnym Rady Powiatu, dotychczas pełnił funkcję nieetatowego członka Zarządu Powiatu. Wicestarosta jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, specjalistą II stopnia z zakresu ginekologii i położnictwa. W 1995 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych. Jego rodzina od pokoleń jest związana ze służbą zdrowia. Od zakończenia studiów do końca 2000 roku pracował w Wielospecjalistycznym Szpitalu Rejonowym im. B. Hagera w Tarnowskich Górach. Przez 19 lat prowadził poradnię w ośrodku zdrowia w Krupskim Młynie. W 2000 roku wygrał konkurs ogłoszony przez Gminę Tworóg na stanowisko dyrektora ośrodka zdrowia.