40 lat „Małego Śląska”

Data publikacji: 29 kwietnia 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Jubileusz 40 – lecia istnienia obchodził w ostatni weekend Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”. Koncerty urodzinowe zespołu odbyły się w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie. „Mały Śląsk” to jeden najlepszych folklorystycznych zespołów dziecięco – młodzieżowych w regionie, a nawet i w Polsce. Poza dziećmi i młodzieżą skupia grupy dorosłych solistów i tancerzy. Wysoki poziom artystyczny zespołu potwierdza uzyskana akredytacja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF – organizacji, która skupia najlepsze zespoły folklorystyczne z całego świata.

Jubileusz 40 – lecia istnienia obchodził w ostatni weekend Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”. Koncerty urodzinowe zespołu odbyły się w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie. „Mały Śląsk” to jeden najlepszych folklorystycznych zespołów dziecięco – młodzieżowych w regionie, a nawet i w Polsce. Poza dziećmi i młodzieżą skupia grupy dorosłych solistów i tancerzy. Wysoki poziom artystyczny zespołu potwierdza uzyskana akredytacja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF – organizacji, która skupia najlepsze zespoły folklorystyczne z całego świata. Patronat nad „Małym Śląskiem” od ponad 20 lat, sprawuje Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny z Koszęcina.
27 kwietnia podczas koncertu jubileuszowego, połączonego z galą, członkowie zespołu i kierownictwo przyjmowali życzenia urodzinowe, kwiaty, ale także odznaczenia Zasłużony dla Województwa Śląskiego. Życzenia jubilatom złożyła między innymi starosta Lucyna Ekkert. Po koncertach urodzinowych zespół wyjeżdża na występy do Meksyku.

Zdjęcie: Lucyna Nenow Dziennik Zachodni

Call Now ButtonZadzwoń teraz