73 rocznica Zbrodni Katyńskiej

Data publikacji: 29 kwietnia 2013

28 kwietnia w Kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbyły się uroczystości z okazji 73 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W uroczystościach udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów lokalnych, Radni Sejmiku Województwa Śląskiego, Rady Powiatu oraz Rady Miejskiej. Pod tablicą ku czci pomordowanych z Kozielska, Ostaszkowa, Starobielska i innych obozów wiązanki kwiatów złożyli m.in. starosta Lucyna Ekkert, burmistrz Arkadiusz Czech, senator Maria Pańczyk – Pozdziej, poseł Tomasz Głogowski, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Barbara Dziuk.