Dzień Hutnika

Data publikacji: 29 kwietnia 2013

26 kwietnia w Hucie Cynku Miasteczko Śl. S.A. odbyły się uroczystości związane z tradycyjnym Dniem Hutnika. Rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Miasteczku Śląskim po czym w stronę huty ruszył korowód hutniczy. Pod tablicą poświęconą św. Florianowi – patronowi hutników złożono wiązanki kwiatów; w imieniu władz powiatu tarnogórskiego dokonali tego Marian Szukalski – członek Zarządu Powiatu oraz Andrzej Fiała – przewodniczący Rady Powiatu. Delegacja powiatu przekazała także Mirosławowi Indyce prezesowi zarządu, dyrektorowi naczelnemu Huty Cynku „Miasteczko Śląskie” S.A. list gratulacyjny podpisany przez starostę Lucynę Ekkert.