O bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Data publikacji: 29 kwietnia 2013

26 kwietnia oficjalnie zakończono i wręczono nagrody zwycięzcom eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół średnich oraz Ogólnopolskiego Turnieju „BRD” tj. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wręczenie nagród laureatom miało miejsce na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach. W spotkaniu udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach podinsp. Andrzej Wystalski, zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Barbara Orłowska – Lubas, sekretarz miasta Tarnowskie Góry Aleksandra Gajda oraz członek Zarządu Powiatu Marian Szukalski. Komendant wręczył zdolnej młodzieży naszego powiatu nagrody i podziękował za zaangażowanie w propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pierwsze powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjów odbyły się 12.04.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach. Z dziesięciu drużyn najlepsze wyniki wśród podstawówek osiągnęła Szkoła Podstawowa nr 11 w Tarnowskich Górach. Z siedmiu gimnazjów biorących udział w konkursie najlepsi z wiedzy o ruchu drogowym okazali się być uczniowie Gimnazjum Salezjańskiego z Tarnowskich Gór. Podczas powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla młodzieży szkół średnich, które miały miejsce 15.04.2013 w siedzibie PZM Tarnowskie Góry, zwycięstwo wywalczyli uczniowie Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach. Indywidualnie za najlepsze wyniki Komendant nagrodził Mateusza Wieczorek ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnowskich Górach, Aleksandra Janczyk z Gimnazjum w Kaletach oraz Macieja Nowak z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. W eliminacjach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i średnich z terenu całego powiatu tarnogórskiego. Tarnogórscy policjanci podczas spotkań w ramach przeprowadzanych turniejów, przekazali uczniom ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa i zachowania na drodze.

WYNIKI OSIĄGNIĘTE PRZEZ SZKOŁY W POSZCZEGÓLNYCH TURNIEJACH:

I POWIATOWE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

SZKOŁY PODSTAWOWE:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 w Tarnowskich Górach
2 miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Tarnowskich Górach
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Wojsce

GIMNAZJA:
1 miejsce – Gimnazjum Salezjańskie Tarnowskie Góry
2 miejsce – Gimnazjum Kalety
3 miejsce – Gimnazjum Świerklaniec

II POWIATOWE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

SZKOŁY ŚREDNIE: