Uroczyste pożegnanie absolwentów „Chemika”

Data publikacji: 29 kwietnia 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

26 kwietnia 2013 r. odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie. O godz. 9.00 w kościele MBKP została odprawiona msza św. w intencji maturzystów. Następnie o godz.

26 kwietnia 2013 r. odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie. O godz. 9.00 w kościele MBKP została odprawiona msza św. w intencji maturzystów. Następnie o godz. 10.30 w auli „Chemika” po odśpiewaniu hymnu państwowego dyrekcja szkoły: Ryszard Mitręga i Katarzyna Wojtal oraz wychowawcy klas maturalnych: Dorota Fonfara – IIIA LO (profil humanistyczny), Jarosław Wesołek – IIIB LO (profil biologiczno-chemiczny) i Daniel Kamiński – IV Technikum (technik analityk) wręczyli świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody i wyróżnienia. 11-stu uczniom z wielką satysfakcją wręczono świadectwa z wyróżnieniem. Najwyższymi średnimi ocen mogli się poszczycić: Wojciech Bodusz – najlepszy absolwent Technikum nr 1 oraz Aneta Piontek i Dominika Sussek – najlepsze absolwentki III Liceum Ogólnokształcącego. Bardzo wzruszającym momentem uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły przez maturzystów kolegom i koleżankom z młodszych klas.

Po części oficjalnej społeczność szkolna mogła zobaczyć występ tegorocznej maturzystki Doroty Pietrek z klasy biologiczno – chemicznej, która wraz partnerem przygotowała pokaz tańca towarzyskiego. Następnie z wielkim zainteresowaniem zebrani zobaczyli prezentacje podsumowujące życie szkolne klas maturalnych. W niejednym oku zakręciła się łza.

Pożegnanie absolwentów już po raz 5 odbyło się w formie Gali Wręczenia Nagród CHEMIKALIA – 2013. Maturzystom wręczono nagrody w kilkunastu kategoriach. Były to miedzy innymi Sportowiec Chemika, Kierownik Sklepu, Poczet Sztandarowy, Order Uśmiechu Chemika – otrzymują wolontariusze pracujący w Domu Dziecka w Bytomiu – Stolarzowicach, Bywalcy Biblioteki, Lokator Chemika – otrzymuje osoba z najlepsza frekwencją, Konferansjer Chemika, Artysta Chemika, Pomoc Medyczna. Gala była uświetniona występami Szkolnego Zespołu Teatralnego oraz młodzieży uzdolnionej artystycznie. Ta część uroczystości została przygotowana przez panie: Monikę Franusik, Katarzynę Kłoś – Baderę oraz Karinę Burdę oraz uczniów z klas młodszych.

Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej wspaniałej uroczystości serdecznie dziękujemy, a maturzystom życzymy wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w zmaganiach z arkuszami maturalnymi.

Tekst Jarosław Wesołek

Call Now ButtonZadzwoń teraz