Dworzec autobusowy już otwarty

Data publikacji: 30 kwietnia 2013

Po 18 miesiącach budowy – 30 kwietnia uroczyście otwarto nowy dworzec autobusowy w Tarnowskich Górach. Wstęgę w hali dworca przecięli włodarze 9 gmin powiatu, które tworzą Międzygminny Związek Komunikacji Pasażerskiej. Na otwarciu dworca zjawili się samorządowcy, w tym Zarząd Powiatu, a także parlamentarzyści, przedstawiciele związków komunikacji pasażerskiej w województwie śląskim. Dworzec kosztował 20,8 mln zł w tym ok. 11, mln zł stanowiła dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Szacuje się, że rocznie z dworca skorzysta 10 milionów pasażerów. Pierwszy autobus wyjedzie z nowego centrum przesiadkowego nad ranem 1 maja w kierunku do Krupskiego Młyna.