Dzień Flagi

Data publikacji: 2 maja 2013

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w tarnogórskiej jednostce wojskowej odbyły się uroczystości, w których udział wzięła starosta Lucyna Ekkert. Dzień Flagi to święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Tego samego dnia obchodzony jest także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Wybór dnia 2 maja nie był przypadkowy – chodziło o dzień w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, wypełnienie wolnego dnia pomiędzy świętami narodowymi, oraz podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii.