Uroczystości z okazji 3 maja

Data publikacji: 5 maja 2013

3 maja świętowaliśmy jak co roku rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz wybuchu III Powstania Śląskiego. Z tej okazji w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach odprawiona została uroczysta msza święta. Mieszkańcy, kombatanci, harcerze, policja, przedstawiciele stowarzyszeń, przedstawiciele władz powiatu i miasta oraz parlamentarzyści złożyli kwiaty przy tablicach pamięci. Były tradycyjne przemówienia oraz koncert w wykonaniu Tarnogórskiej Orkiestry Dętej. Oprawę muzyczną podczas mszy świętej zapewnił chór Allegro pod dyrekcją Jacka Pieczyka.