Od dziś matury

Data publikacji: 7 maja 2013

1 661 tegorocznych absolwentów z 28 szkół powiatu tarnogórskiego przystąpi dziś do matury. Na początek czeka ich obowiązkowy egzamin pisemny z języka polskiego oraz z matematyki. Z języków obcych jako przedmiot obowiązkowy tegoroczni maturzyści najliczniej wybierali język angielski – 1 384 osób. Oprócz absolwentów tegorocznych do egzaminu dojrzałości przystąpią także absolwenci z lat ubiegłych: w celu zdania egzaminu maturalnego, a także podwyższenia wyniku egzaminu lub zdania kolejnych przedmiotów dodatkowych. Najwięcej z tych osób będzie zdawać matematykę – 292, język angielski – 111, biologię – 90, chemię – 71, język polski – 54.