Wspólnie powitajmy rowerzystów!

Data publikacji: 9 maja 2013

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Tarnogórskiego i nie tylko do przyłączenia się do ostatniego etapu rajdu Rowerowego „Stolice zbliżają”. Ostatni etap, z Częstochowy do Tarnowskich Gór, 11 maja o godzinie 13.00 będzie miał swój przystanek w Kaletach pod Urzędem Miasta. Następnie kolarze udadzą się w trasę przez Zalew Chechło – Nakło do Tarnowskich Gór. Koniec rajdu przewidywany jest o godz. 14.30 na tarnogórskim rynku. Powitajmy naszych dzielnych kolarzy, którzy w ramach rajdu przejadą na dwóch kółkach aż 1000 km!

Trasa tegorocznego Rajdu Rowerowego „Stolice zbliżają”, który trwa od 2 maja, wiedzie z Berlina przez Gniezno, Warszawę, Częstochowę aż do Tarnowskich Gór. Przedsięwzięcie jest kontynuacją Europejskiego Rajdu Rowerowego z 2010 roku, w którym kolarze z obu partnerskich powiatów przejechali trasę z Erlangen do Tarnowskich Gór. Tym razem w rajdzie również uczestniczyć będą mieszkańcy Tarnowskich Gór i Powiatu Erlangen Höchstadt. Przejadą trasę z Berlina przez Słubice, Pniewy, Gniezno, Kowal, Kampinos, Warszawę, Opoczno, Częstochowę do Tarnowskich Gór. Trasa rajdu została dobrana tak aby pokazać ważne dla historii Polski i Niemiec miejscowości. Przewidziano również wspólne zwiedzanie parlamentów obydwu krajów.
Ideą rajdu jest to, aby by kolarze i spotkani na trasie ludzie, zapoznali się z historią polsko – niemiecką, poznali jej aspekty i zauważyli złożoność wzajemnego współistnienia w Europie. Podobnie jak w 2010 roku planowane są po każdym etapie spotkania z politykami, młodzieżą oraz mieszkańcami na trasie i propagowanie idei przyjaźni, współpracy i wspólnego działania dwóch Powiatów partnerskich.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Towarzystwo Przyjaciół Erlangen Höchstadt – Tarnowskie Góry oraz Powiat Erlangen Höchstadt.