Kolarze w Opocznie

Data publikacji: 10 maja 2013

Uczestnicy tegorocznego Rajdu Rowerowego „Stolice zbliżają” dotarli wczoraj do Opoczna. Są coraz bliżej Tarnowskich Gór. Jeszcze raz zapraszamy w sobotę o 14 na powitanie na Rynku naszych kolarzy! Przypominamy także, że miłośnicy dwóch kółek mogą dołączyć do naszych kolarzy pod Urzędem Miasta w Kaletach o godz. 13.00. Cała trasa rajdu to aż 1000 km! Zdjęcia z dotychczasowej podróży można zobaczyć w naszej galerii.

Trasa tegorocznego Rajdu Rowerowego „Stolice zbliżają”, który trwa od 2 maja wiedzie z Berlina przez Słubice, Pniewy, Gniezno, Kowal, Kampinos, Warszawę, Opoczno, Częstochowę do Tarnowskich Gór. Trasa rajdu została dobrana tak aby pokazać ważne dla historii Polski i Niemiec miejscowości. Przewidziano również wspólne zwiedzanie parlamentów obydwu krajów.

Przedsięwzięcie jest kontynuacją Europejskiego Rajdu Rowerowego z 2010 roku, w którym kolarze z obu partnerskich powiatów przejechali trasę z Erlangen do Tarnowskich Gór. W rajdzie uczestniczą przedstawiciele Powiatu Tarnogórskiego: Marian Szukalski (członek Zarządu Powiatu), Adam Chmiel (radny Rady Powiatu) i Edgar Bronicki (pracownik Wydziału Budownictwa i Architektury) i Powiatu Erlangen Höchstadt z wicestarostą Manfredem Bachmayerem na czele.

Ideą rajdu jest to, aby by kolarze i spotkani na trasie ludzie, zapoznali się z historią polsko – niemiecką, poznali jej aspekty i zauważyli złożoność wzajemnego współistnienia w Europie. Podobnie jak w 2010 roku planowane są po każdym etapie spotkania z politykami, młodzieżą oraz mieszkańcami na trasie i propagowanie idei przyjaźni, współpracy i wspólnego działania dwóch Powiatów partnerskich.