Tarnogórskie maszkarony

Data publikacji: 13 maja 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

„Pod dachami schowane, przytulone do ściany…” Wystawę prac Beaty Hetmańczyk, zatytułowaną „Maszkarony tarnogórskie”, oglądać można już w Galerii „Kałamarz” w Tarnowskich Górach (ul. Górnicza 7).

„Pod dachami schowane, przytulone do ściany…” Wystawę prac Beaty Hetmańczyk, zatytułowaną „Maszkarony tarnogórskie”, oglądać można już w Galerii „Kałamarz” w Tarnowskich Górach (ul. Górnicza 7).
Beata Hetmańczyk to tarnogórzanka bardzo mocno związana ze swoim miastem, a zwłaszcza z dzielnicą Czarna Huta – Sowice, w której mieszka od urodzenia. Jest absolwentką I LO im Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach oraz Studium dekoratorskiego i reklamy w Katowicach. Jej zawód wyuczony to dekorator, specjalista organizacji i reklamy. Była nauczycielem plastyki i zajęć praktyczno-technicznych w szkole podstawowej nr 6 w Tarnowskich Górach, potem przez wiele lat pracowała na stanowisku dekoratora w firmie Holding Domator. Od kilku lat prowadzi własną firmę „Galeria Wnętrz i Prezentów BEADECOR” w Tarnowskich Górach.
Zawsze zaangażowana w sprawy miasta. Tworzy pamiątki oraz przedmioty użytkowe z duszą i swoistym charakterem zdobione elementami tarnogórskimi. Spełniała się również jako członek samorządu lokalnego w Zarządzie Rady Dzielnicy. Obecnie jest wiceprezesem Stowarzyszenia Artystów Śląskich i Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Tarnowskich Górach. Prywatnie: żona, mama i babcia. Ma syna Dawida, dwie córki Samantę i Oktawię oraz wnuka Kubusia.
Swoje umiejętności wraz z pasją tworzenia rzeczy pięknych i oryginalnych przekazuje córkom, które pomagają jej w pracy. Doświadczenie i wrażliwość artystyczna pozwalają jej tworzyć rzeczy nietuzinkowe, jednorazowe, a zaprojektowane wnętrza zyskały uznanie,
bo spełniły oczekiwania jej klientów. Pozytywnie nastawiona do świata i ludzi. W czasie wolnym maluje obrazy. Pastele i akryle to jej ulubione techniki. Uczestniczka Międzynarodowych Plenerów Artystycznych, wystaw i wernisaży.
Cykl prac pod tytułem Tarnogórskie Maszkarony to efekt kilkumiesięcznej pracy zainspirowanej wydaną w 2012 roku książką „Małe jest piękne” Anny Sopuch i Mieczysława Filaka.
Organizacja wystawy: Wydział Strategii, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, Restauracja „Kałamarz”.

Zadzwoń teraz