Belgijskie frytki i spotkanie z profesorem Buzkiem

Data publikacji: 15 maja 2013

O zainteresowaniu ekologią, budownictwie pasywnym, wrażeniach z wyjazdu do Brukseli, prawdziwych frytkach z Belgii, kwiatowym dywanie na Grand Place, spotkaniu z profesorem Jerzym Buzkiem i zwiedzaniu Parlamentu Europejskiego mówi w wywiadzie dla gazetki szkolnej „Alchemik” Patrycja Pawelec, uczennica Gimnazjum w Kaletach. Patrycja to laureatka III edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego przeprowadzonego przez Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. W nagrodę za zdobycie jednego z pierwszych pojechała do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wyjazd, zorganizowany został na zaproszenie prof. Jerzego Buzka, odbył się między 4 a 9 maja 2013 roku. Wywiad w załączniku.